Książki

"Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora."
-Plutarch


METODA DR. GERSONA - leczenie raka i innych chorób przewlekłych
Autorki: Charlotte Gerson, Beata Bishop
tu można kupić: http://www.terapiagersona.com.pl/ksiazka.html
  'Metoda doktora Gersona - leczenie raka i innych chorób przewlekłych''stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoimi kilkudziesięcioletnimi doświadczeniami w leczeniu raka i innych dolegliwości przy zastosowaniu Terapii Gersona. Książka jest najnowszym uaktualnieniem klasycznego, przetłumaczonego na szęść języków, dzieła Maxa Gersona ''A Cancer Therapy: Results of 50 Cases'', uwzględniającym zmiany jakie zaszły w świecie i w medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizmy chorych i konieczności uwzględnienia go w programie terapii. Książka napisana jest w taki sposób, iż niejednokrotnie służyła jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno było znaleźć lekarza przeszkolonego w Terapii Gersona.


CIAŁO I DUCHA RATOWAĆ ŻYWIENIEM
Autorka: Dr.Ewa Dąbrowska
"Organizm wie lepiej
Jak to możliwe, że przykurcze palców nie pozwalające na wyprostowanie, po trzech tygodniach cofają się. Kobieta chora na gościec płakała z bólu, w trzecim tygodniu diety płacze ze szczęścia, że po raz pierwszy od 15 lat może się podrapać w plecy. Albo człowiek, który kilku kroków nie mógł zrobić, po tygodniu przemierza kilka kilometrów. 

Dlaczego tak się dzieje? To pytanie często zadawała sobie dr Ewa Dąbrowska, widząc efekty leczenia pacjentów dietą warzywno-owocową. Swoim doświadczeniem i przemyśleniami podzieliła się na sympozjum "Żyć zdrowiej, odżywiając się lepiej i mądrzej", jakie odbyło się w Radawie k. Jarosławia. - Doszłam do wniosku, że najpierw cofają się zakrzepy przyścienne, rozpuszczają się i poszerza się dopływ krwi. Dlatego zdrowienie następuje tak szybko - wyjaśniła przypadek chorego, który zaczął swobodnie chodzić."      Doktor Ewa Dąbrowska od wielu lat zajmuje się wpływem odżywiania na zdrowie człowieka. Zauważyła, że zmiana diety może w znacznym stopniu pomóc osobom cierpiącym na choroby cywilizacyjne. Książka "Ciało i ducha ratować żywieniem" to zapis cyklu wykładów, które propagująca zdrowy styl życia lekarka wygłosiła w radiu. W przystępny sposób omówiona tu została dieta warzywno-owocowa, która jest odmianą postu i ma bardzo podobne działanie do głodówki. Pozwala ona oczyścić organizm z toksyn i uruchomić procesy regeneracyjne. Ewa Dąbrowska pisze:     "Często jedynym ratunkiem współczesnego człowieka jest czasowe powstrzymywanie się od jedzenia czyli post... Istnieje jednakże niewielka grupa osób, które nie powinny stosować terapii postnych". Oprócz informacji medycznych, w książce "Ciało i ducha ratować żywieniem" znajdziemy także przykładowy jadłospis i przepisy na zdrowe dania.


NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie
Autorzy: T.COLIN CAMPBELL, THOMAS M.CAMPBELL II

W Nowoczesnych zasadach odżywiania zawarte są najwyższej wagi informacje na temat odżywiania, ktore mogą uratować życie każdemu zainteresowanemu człowiekowi.. To jednak nie wszystko, przedstawione przez dr. Campbella kompromitujące fakty dotyczące środowiska medycznego i naukowego czynią z tej książki fascynującą lekturę która może zmienić naszą przyszłość. Każdy pracownik służby zdrowia i badacz na świecie powinien ją przeczytać. (Joel Fuhrman, lekarz medycyny)
"Nowoczesne zasady odżywiania" to najważniejsza książka dotycząca odżywiania i zdrowia jaka została wydana w przeciągu ostatnich 75 lat. Nie dość, że każdy powinien ją przeczytać, to powinna ona stać się podstawą wszystkich uniwersyteckich programów nauczania o żywieniu. (David Klein,dziennikarz i redaktor "Living Nutrition Magazine"
W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach. Następnie porównuje opartą głównie na roślinach dietę badanych osób z bogatą w mięso i nabiał dietą Zachodu. Campbell zachęca czytelników i czytelniczki do wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych, gdyż – jak dowodzi – będą mogli w ten sposób cieszyć się zdrowszym i dłuższym życiem. W przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera. Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy.


GŁODÓWKA LECZNICZA
Autor: Giennadij Małachow
G.P.Małachow jest znanym autorem wielu książek o naturalnych metodach uzdrawiania i samoleczenia. Jego książki  są wysoko cenione na całym świecie.
 Książka ta jest jedną z najciekawszych prac poświęconych głodówce podejmowanej w celach leczniczych. Znajdziemy w niej prawdziwe informacje, jakich nie ma w żadnej innej pracy na temat głodówki. Ponadto autor omawia wpływ głodówki na pierwotne przyczyny wielu chorób. Z książki dowiemy się o oddziaływaniu głodówki na świadomość człowieka, o tym, jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj i czas trwania głodówki. Jest to solidnie opracowany podręcznik, w którym głodówkę rozpatruje się jako naukę o człowieku i jego możliwościach.

LECZENIE GŁODEM w medycynie naturalnej
Autorzy: dr med.Hermann Geesing, dr med.Thomas Adrian
      Ta książka adresowana jest nie tylko do ludzi mających nadwagę, lecz do wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za swoje zdrowie, którym zależy na tym by nie czekać lekkomyślnie, aż ujawni się choroba, lecz są gotowi przedsięwziąć jakieś działania wcześniej, aby zachować zdrowie i je wzmocnić. Skierowana jest także do ludzi chorych, przede wszystkim do cierpiących chronicznie, którzy pragnęliby się dowiedzieć, czy i w jaki sposób głodówka lecznicza mogłaby im ewentualnie pomóc.
      Czytelnik dowiaduje się, jak głodówka lecznicza jest przeprowadzana pod fachowym kierunkiem lekarza, co tą drogą można osiągnąć - i jak skuteczna jest ta lecznicza metoda. Książka wskazuje właściwą drogę do postu i do zachowania młodzieńczej aktywności i sił witalnych.
    "Głodówka lecznicza to operacja bez skalpela, najdelikatniejsza, ukierunkowana mikrochirurgia, przeprowadzona samodzielnie przez organizm.
     Nie rani, nie powoduje upływu krwi. Usuwa to co złe, chore i szkodliwe - a wzmacnia i poprawia to, co zdrowe. 
    Jaka sztuka leczenia mogłaby obiecać więcej?"  Dr med. Hermann Geesing


GŁODÓWKA JAKO METODA LECZENIA
Autorka: Kinga Roszkowska-Wiśniewska
Głodówkę leczniczą można porównać do remontu mocno zestarzałego i uszkodzonego budynku, który zostaje oczyszczony z zepsutych, spróchniałych części aż do zdrowych murów, na których wznosi się nową, już solidną budowlę. "Wewnętrzne żywienie" towarzyszące mu prawo hierarchii ważności to istotne podstawy głodowego oczyszczania, odbarczenia i biologicznego odmłodzenia, a więc leczniczych efektów, które można osiągnąć przez umiejętne stosowanie głodówki.
W pierwszej kolejności zostają zużyte zapasy, złogi, różne patologiczne twory, zastarzałe ogniska zapalne, komórki zwyrodniałe i chore. Najcenniejsze narządy nawet w krańcowym stadium  bardzo niewiele tracą na wadze - są najdłużej oszczędzane.
Podstawowe przykazanie profilaktyki geriatrycznej nakazuje nie zwiększać wagi ciała w ciągu życia. Powinna ona pozostawać stale na tym samym młodzieńczym poziomie, a na starość wskutek uwiądu starczego powinna się zmniejszać.


ŻYCIE BEZ CHORÓB
Autor: Makary Sieradzki
"Nie wiem czy znacie postać Makarego Sieradzkiego? Wielki człowiek! W latach powojennych komuniści zrujnowali jemu całkowicie zdrowie. W słynnym procesie pokazowym (razem z rotmistrzem Witoldem Pileckim, wielkim bohaterem) otrzymał wyrok dożywocia. Kiedy po 10 latach (amnestia '56 roku) opuścił więzienie to według wszystkich lekarzy zostało mu tylko kilka m-cy życia. Stało się inaczej. Dzięki głodówkom oraz spartańskiej diecie, przeżył. A jaka była jego dieta? Była to dieta witariańska (wyłącznie surowe owoce i warzywa). Może to właśnie w tym tkwiła jego tajemnica? Enzymy! A tak wyglądał przeciętny dzień Sieradzkiego:
Śniadanie: mały kubek mleka
2 godz. później większy kubek soku (zwykle jabłkowy, czasami z warzyw) Obiad: surówki owocowo-warzywne Kolacja: brak Całość: 900-1500 kalorii.
Według teorii J.Kwaśniewskiego ( wiecie tego od "mięska" nie miał on prawa dożyć 80 lat. On nie tylko dożył 80-ki ale dożył w idealnym zdrowiu prawie do setki. I prawdopodobnie przeżyłby i 100 lat gdyby nie zamach na jego życie jakiego najprawdopodobniej dokonali UB-ecy przeciwko którym toczył się proces w wolnej już Polsce a w którym to procesie Sieradzki był głównym świadkiem oskarżającym. Zginął na przejściu dla pieszych kiedy opuszczał salę sądową, przejechany przez "nieznanych sprawców".
Makary Sieradzki zmieniał dietę z lakto-owo (mleko-jajka) na czysto roślinną czyli wegańsko-witariańską"

Postać Polaka, warszawiaka, skromnego bibliotekarza, jogina, wegetarianina, który własnym życiem udowodnił, że zdrowym można być aż do bardzo sędziwej starości, że tzw. choroby „nieuleczalne” to mit, który spełnia się tylko dla tych którzy weń uwierzą.
"Książka została napisana i wydana w 1989 roku, Makary miał wówczas 89 lat i był w doskonałej kondycji psychofizycznej; ćwiczył jogę, wędrował z plecakiem po górach, czytał, medytował, pisał. Gdy zmarł w wieku 92 lat na skutek wypadku samochodowego jego ciało było w pełni sprawne i nie miało żadnych oznak jakiejkolwiek choroby bądź niedołężności.
W swojej książce Makary opowiada o całym swoim życiu, o tym jak jego zdrowie zostało zrujnowane po 9 latach stalinowskiego więzienia, o tym jak po wyjściu z więzienia w wieku 56 lat (rok 1956) lekarze nie dawali mu żadnych szans na wyleczenie kilku „niewyleczalnych” chorób, o tym jak w ciągu 3 kolejnych lat odzyskał pełne zdrowie i pełną sprawność fizyczną za pomocą wegetariańskiej diety, medytacji, leczniczym postom, ćwiczeniom jogi i pranajamy...
Książka jest pełna ogromnej, ponadczasowej mądrość. Makary cytuje i porównuje opinie wielkich mistrzów wschodu i zachodu, lekarzy, filozofów, uzdrowicieli, nauczycieli... Mówiąc krótko, lektura tej książki jest jedną wielką fascynującą przygodą zachęcającą do działania, do pracy nad sobą.
Choć nie ze wszystkim co Pisze Makary w 100% się zgadzam, polecam tą książkę każdemu, kto poważnie myśli o życiu bez chorób, o szczęściu, równowadze, o wewnętrznym ładzie, spokoju.

Książki tej niestety nie można już kupić w księgarni. nakład został dawno wyczerpany. Można ją jednak wypożyczyć w bibliotece, lub znaleźć w antykwariacie."


JAK ŻYĆ DŁUGO I ZDROWO
Autor: Michał Tombak
Ta książka nauczy Cię, jak przy pomocy prostych, naturalnych metod i bez specjalnych wyrzeczeń być zdrowym i żyć długo.
Przepisy autora umożliwiają poprawę zdrowia przez wykorzystanie naturalnych, łatwo dostępnych składników bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.
Czytelnik bez względu na wiek i płeć kierujący się w życiu zdrowym rozsądkiem z pewnością uzna, że ta książka, jest pozycją obowiązkową w domowej bibliotece.
Od Wydawcy 
O sposobach na długie i zdrowe życie napisano ostatnio bardzo wiele. Mnożone są diety cud, zachwalane niezwykłe preparaty, natrętnie reklamowane sposoby odchudzania i odmładzania. Wszystkich się w ten sposób łudzi, że zdrowie może być efektem zadziałania jakiegoś cudownego środka. Tymczasem na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby pracujemy latami. Pełnia zdrowia to nie cudowne środki uzdrawiające, odmładzające lub odchudzające ale życie w rytmie natury.
    Ta właśnie filozofia jest motywem przewodnim niniejszej książki. Zawiera niezwykłe, nigdzie jeszcze nie publikowane recepty, które nie tylko pozwalają utrzymać pełnię zdrowia, ale dają też szansę na pozbycie się wielu trapiących nas dolegliwości.
    Autor książki Jak żyć długo i zdrowo - Michał Tombak stworzył całościowy system dbania o własne zdrowie. Nie ma tutaj diety cud, są tylko cudownie proste przepisy na jego pielęgnowanie i ratowanie. Nie znajdziecie też tutaj Państwo rygorystycznych przepisów liczenia kalorii, są proste i oczywiste, zgodne z naturą zasady odżywiania.
    Autor wyraźnie zaznacza, że zdrowie to nie tylko jedzenie, jak chce wielu twórców diet-cud. Zdrowie to przede wszystkim ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę. Ten kto nie rozumie tego prawa nie jest na prawdę w stanie nikogo uleczyć.
    Niezwykłe, często szokujące, choć jednocześnie niebywale skuteczne są przepisy Michała Tombaka na oczyszczanie organizmu. Nie znajdziecie ich Państwo nigdzie indziej. Oparte są na tysiącletnich tradycjach naturalnej medycyny Wschodu i Zachodu. Są elementem pomijanym przez nowoczesną medycynę.
    Najciekawszy wniosek z książki Jak żyć długo i zdrowo zawiera się w znanej myśli: zdrowie jest w naszych rękach. Co więcej książka autora umożliwia samodzielne, nieinwazyjne leczenie w domu z wykorzystaniem naturalnych, łatwo dostępnych składników, bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.


ULECZYĆ NIEULECZALNE
Autor: Michał Tombak
W książce Uleczyć nieuleczalne autor Michał Tombak porusza temat osteoporozy, zapobiegania jej i leczenia. Znajdziemy tu także informacje o bólach kręgosłupa, nowotworach, łysinie. Michał Tombak przytacza wiele cennych recept medycyny naturalnej.

Do Czytelników!

Bóg sztuki lekarskiej Eskulap miał dwie córki. Jedna miała na imię Panacea, a druga Gigea. Obie posiadały dar uzdrawiania ludzi. Panacea całe życie szukała cudownego środka przeciw wszystkim chorobom. "Człowiek nie powinien wiedzieć o swoich chorobach, wystarczy, że ja się o niego zatroszczę" - mówiła Panacea. Gigea próbowała wyjaśnić ludziom, że ich choroby są odbiciem trybu ich życia. Żeby się od nich uwolnić trzeba żyć tak, jak żyje przyroda, naśladować ją, uczyć się od niej. Siostry ciągle spierały się ze sobą, uważając, że każda z nich ma rację. Rozeszły się więc ich drogi. Panacea poszukuje "cudownego eliksiru" przeciw wszystkim chorobom, a Gigea uczy ludzi zasad życia i zdrowia.
Gdy szukamy przyczyn złego samopoczucia, uskarżając się na serce, żołądek, stawy, to uzasadnienie swoich chorób zawsze znajdujemy poza nami samymi. Skłonni jesteśmy pomstować na wszystkich, aby tylko zatuszować swoje lenistwo i nieznajomość podstawowych zasad zdrowego trybu życia! Nigdy jednak nie wymieniamy prawdziwej przyczyny, dlatego, że prawdziwa przyczyna - to my sami.
My, i tylko my odpowiadamy za nasze bóle i choroby, za nasze przedwczesne starzenie się. Żyjemy nieprawidłowo. Sami obniżamy poziom swoich sił życiowych. Źle się odżywiając gromadzimy w sobie "trucizny". Nie opuszczają one naszego organizmu, męczą nas, odzywając się chorobami tych narządów, w których są skoncentrowane.
Nieuporządkowany tryb życia - oto prawdziwa przyczyna przedwczesnego starzenia się i wielu chorób. Człowiek, jeśli ze-chce, może żyć długo i być zdrowym.
Jestem głęboko przekonany, że w wielu sytuacjach życiowych człowiek sam daj siebie powinien być lekarzem i doradcą. Powinien tak poznać funkcjonowanie swojego organizmu, żeby móc zlikwidować przyczyny swoich chorób i cierpień.
W swojej praktyce wypróbowałem wiele kierunków i recept, wybrałem z nich to, co naprawdę cenne i skuteczne. To dzieło leży przed Państwem. Rozumnie z niego korzystajcie.
Przedstawione w książce Uleczyć nieuleczalne recepty, przepisy i instrukcje nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Jeśli niektóre z nich budzą u Państwa jakiekolwiek wątpliwości lub zapytania, proszę przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem naturopatą (lekarz, stosujący oprócz środków farmakologicznych, metody medycyny naturalnej).

Michał Tombak


DROGA DO ZDROWIA
Autor: Michał Tombak
O sposobach na długie i zdrowe życie napisano ostatnio bardzo wiele. Mnożone są diety cud, zachwalane niezwykłe preparaty uzdrawiające i odmładzające. Wszystkich łudzi się w ten sposób, że zdrowie może być efektem zadziałania jakiegoś cudownego środka. Tymczasem na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby pracujemy latami.
Ta właśnie filozofia jest motywem przewodnim książki Droga do zdrowia.
Michał Tombak wyraźnie zaznacza, że zdrowie to ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę.
Najciekawszy wniosek z tych książek zawiera się w znanej myśli:
nasze zdrowie jest w naszych rękach.
Co więcej przepisy autora umożliwiają poprawę zdrowia przez wykorzystanie naturalnych, łatwo dostępnych składnika bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.

Do Czytelników z książki Droga do zdrowia
Wszystkich ludzi można, według mnie, podzielić umownie na (bez urazy) "leniwych" i "pracowitych". "Leniwi" czekają na pomoc innych, troskę o swoje zdrowie składają na barki lekarzy, bioterapeutów itp. "Pracowici" chcą pomóc sobie sami, chcą poznać prawdziwe przyczyny swoich chorób, tylko nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. Przeważnie dla nich - "pracowitych" - piszę swoje książki. Jeśli chodzi o leniwych, to radzę im zastanowić się nad starą wschodnią mądrością, która mówi: "Nikt nigdy nic nie robi, nie zaspo- kajając przy tym przede wszystkim swoich, a nie waszych potrzeb". I dlatego nigdy nie należy oddawać bezmyślnie w ręce innego człowieka najcenniejszego co macie - życia 1 zdrowia. Nie traćcie Państwo czasu w bezowocnym oczekiwaniu na "cudowne uzdrowienie", nikt nie zatroszczy się o was lepiej niż wy sami. Tylko sami możecie uczynić się zdrowszymi. I dlatego trzeba wykazać wolę i upór, być bez- litosnym wobec własnego lenistwa, uzbroić się w wiedzę, doświadczenie, szukać swojej drogi do zdrowia, a jak wiadomo - kto szuka, ten zawsze znajdzie.
Drodzy czytelnicy, zaoferowana wam książka Droga do zdrowia jest krótkim konspektem moich poprzednich książek: "Jak żyć długo i zdrowo", "Uleczyć nieuleczalne" część 1 oraz "Uleczyć nieuleczalne" część 2, która lada moment będzie udostępniona waszej uwadze.
Książka Droga do zdrowia którą trzymacie w rękach wyjaśnia, systematyzuje i uzupełnia informacje, zawarte w poprzednich pracach.
Na podstawie licznych listów i telefonów dochodzę do wniosku, że wiele osób popełnia duży błąd, starając się znaleźć w treści książek konkretny schemat leczenia swoich dolegliwości. Nie chciałbym się powtarzać, ale jeszcze raz pragnę podkreślić: nie ma uniwersalnej recepty na zdrowie. Wszystkie rady i polecenia należy rozpatrywać kompleksowo pod katem indywidualnych dolegliwości swojego organizmu.
Czytając Droga do zdrowia, przy każdej "cegiełce", która zawiera poradę, ćwiczenia lub przepisy, postawcie krzyżyk. Po przeczytaniu książki przekartkujcie ją i z zaznaczonych przez was "cegiełek" zacznijcie "budować" swoją drogę do zdrowia.

Życzę powodzenia
Michał Tombak


CZY MOŻNA ŻYĆ 150 LAT?
Autor Michał Tombak
O sposobach na długie i zdrowe życie napisano ostatnio bardzo wiele. Mnożone są diety cud, zachwalane niezwykłe preparaty, reklamowane rozmaite sposoby odchudzania i odmładzania. W ten sposób wszystkich się łudzi, że zdrowie może być efektem zadziałania jakiegoś cudownego środka. Tymczasem na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby, pracujemy latami. Pełnia zdrowia to nie cudowne środki uzdrawiające, odmładzające lub odchudzające, ale życie zgodnie z rytmem natury. Ta właśnie filozofia jest motywem przewodnim niniejszej książki.
Autor książki - Michał Tombak stworzył całościowy system dbania o własne zdrowie. Nie ma tutaj cudownych diet, są tylko proste przepisy na jego pielęgnowanie i ratowanie. Nie znajdziesz tu Czytelniku rygorystycznych przepisów liczenia kalorii, lecz proste i oczywiste, zgodne z naturą zasady odżywiania.
Autor wyraźnie zaznacza, że zdrowie jest ściśle związane z tym, Czytelniku, co jemy, z tym, jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę, a nie tylko z odpowiednim jedzeniem, jak twierdzi wielu twórców cudownych diet.
W trakcie pracy nad książką byliśmy mile zaskoczeni skromnością Autora. Nie lubi on opowiadać ani o swoich sukcesach, ani jak je osiągnął. Jest głęboko przekonany, że o wartościach jego systemu zdrowotne-go opowiedzą najlepiej ludzie, którzy z niego korzystają. Jako potwierdzenie może służyć fragment wywiadu przeprowadzonego z zespołem wydawniczym tuż przed ukazaniem się książki.

Do Czytelników!

Drogi Czytelniku, Autor niniejszej książki uważa, że materiał w niej przedstawiony, a dotyczy on praktycznie wszystkich stron funkcjonowania organizmu człowieka, nie jest bez zarzutu. Być może specjaliści znajdą w tej książce niedociągnięcia, nieścisłości, to zrozumiałe - książka została napisana z myślą o szerokim kręgu odbiorców.
Chciałem tylko zwrócić Państwa uwagę na to, jak mało wiemy o swoim organizmie i jego ścisłej więzi z otaczającą nas przyrodą. Bardzo często od wyboru tej lub innej metody leczenia zależy los człowieka. W tych przypadkach, w których nie pomagają metody medycyny oficjalnej, należy pamiętać o istnieniu metod terapii naturalnej, które mogą się okazać bardzo skuteczne.
Jestem głęboko przekonany, że w wielu sytuacjach życiowych człowiek sam dla siebie powinien być lekarzem i doradcą. Powinien tak poznać funkcjonowanie swojego organizmu, żeby móc zlikwidować przyczyny swoich chorób i cierpień.
Jeśli w wyniku zastosowania proponowanych przeze mnie wskazówek jedni z Państwa poczują się lepiej, drudzy - wyzdrowieją, a inni po prostu zrozumieją, że o zdrowie należy dbać - to będzie znaczyło, że cel wyznaczony w tej książce został osiągnięty.
W swojej praktyce wypróbowałem wiele kierunków i recept, wybrałem z nich to, co naprawdę jest cenne i skuteczne. To dzieło leży przed Wami. Rozumnie z niego korzystajcie.

Życzę Państwu Dobrego Zdrowia!
Michał Tombak5 komentarzy:

 1. Czytałam dwie z tych Twoich rekomendowanych książek i muszę przyznać dobra lektura.Zajrzę do pozostałych -jak nie zapomnę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe co czytałaś?
   Serdecznie polecam resztę

   Usuń
 2. Jestem zachwycona Twoim blogiem, droga Alicjo :) A moje pytanie: czy autorzy tych książek uznają wegetarianizm/weganizm jako jedyną słuszną drogę do bycia zdrowym? Bo nie wiem, komu mogę je rekomendować (Nie chcę oczywiście kupić weganinowi książki, w której zaleca się mięso od czasu do czasu). Pozdrawiam serdecznie!!! :) Natalia

  OdpowiedzUsuń
 3. znalazłam tu dużo informacji, dziękuję :-) ostatnio dużo czytam podobnych publikacji "Jak zyć długo i zdrowo" dostałam od... Teścia :-)
  Ostatnio dostałam od niego książkę o koenzymie Q10, bardzo ciekawa publikacja. Chociaż książka to za dużo powiedziane lepszym określeniem jest książeczka. Z tego co wiem nie można jej kupić, ale można pobrać ze strony lub zapisać się na jej otrzymanie. Teść znalazł taką informację w magazynie dla cukrzyków PEN, warto skorzystać tym bardziej, że za nic się nie płaci. Adres tej strony to www.naukaizdrowie.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie ta książka o metodzie leczenia raka, poczytam bo jestem osobiście zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń