piątek, 6 lutego 2015

Leczenie jedzeniemTo dla tych, którzy jeszcze nie wierzą, że można leczyć jedzeniem , również RZS! :)
Prawdopodbnie będzie też Małgorzata Desmond


Leczenie jedzeniem. Casting do programu Polsatu Café

Anita Karwowska
 
30.07.2014 00:00
A A A Drukuj
Uczestnicy szwedzkiej edycji programu
Uczestnicy szwedzkiej edycji programu "U-Turn" (Fot. materiały producenta TV)
Masz chore stawy, problemy z poruszaniem się, nadciśnienie, cukrzycę, nadwagę? Chcesz czuć się lepiej i jesteś gotowy na zmianę diety? Telewizja Polsat Café poszukuje osób, które przed kamerami, pod okiem specjalistów chcą odzyskać sprawność. W Szwecji program okazał się wielkim sukcesem.
Artykuł otwarty
- Osiągnęliśmy mistrzostwo w medycynie, a jednocześnie stworzyliśmy wiele chorób cywilizacyjnych, które nas zabijają - mówią pomysłodawcy telewizyjnego programu medycznego "U-Turn", który pokazuje skutki niezdrowego trybu życia i uczy, jak z niebezpiecznej dla zdrowia ścieżki zawrócić.

Wymyślony w Szwecji format wywołał wielkie poruszenie wśród tamtejszych widzów. Na ich oczach życiowy zwrot wykonała grupa pacjentów w różnym wieku dotkniętych otyłością, cukrzycą, nadciśnieniem, ryzykiem udaru, chorobami kręgosłupa itp. Lekarz zamiast leków zaproponował im kilka miesięcy diety i ruchu.

Widzowie oglądali zawartość lodówek w domach bohaterów i dostawali wskazówki, co szkodzi najbardziej przy danym schorzeniu. A widząc efekty zmian u bohaterów, przekonywali się, że właściwa dieta nie jest już wyłącznie kwestią dobrego wyglądu i mody, ale wyborem, który może zaważyć na życiu.

W szwedzkiej edycji programu chorzy na oczach widzów schudli, poprawili wyniki badań, nabrali sprawności, pokonali ograniczenia w poruszaniu się i poczuli się pewniej ze swoimi dolegliwościami.

Jesienią taką szansę będą mieli polscy pacjenci. W polskiej edycji programu "U-Turn. Zawróceni", który od września będzie pokazywał Polsat Café, lekarze skupią się na pomocy chorym z problemami ortopedycznymi.

Do programu zostanie zaproszonych osiem-dziesięć osób, którymi zajmie się zespół lekarzy, fizjoterapeutów, diagnostów i specjalistka medycyny żywienia Małgorzata Desmond z Centrum Medycznego "Gamma".

Jeśli potrzebujesz takiej pomocy, zgłoś się do programu. Poszukiwane są osoby po urazach ortopedycznych, z przeciążeniami i zwyrodnieniami stawów, dodatkowo obciążone chorobami metabolicznymi i cywilizacyjnymi, takimi jak: choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, hipercholesterolemia, reumatoidalne zapalenie stawów !, choroba Hashimoto, łuszczyca, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (także u dzieci), dna moczanowa i nadwaga/otyłość.

Zakwalifikowani do programu pacjenci ustalą z lekarzem plan leczenia, ale też będą mieli możliwość poddania się operacji ortopedycznej. Pod okiem specjalistów zmienią swoją dietę (na opartą na świeżych warzywach, kaszach, zbożach) i będą pracować nad odzyskaniem sprawności fizycznej.

Uczestnicy programu pokażą swoją lodówkę i wyniki badań. Ekspert ustali dietę, która pomaga walczyć z ich chorobami. Jeśli masz podobne dolegliwości, możesz z tych porad korzystać. Diety i przepisy znajdziesz w "Tylko Zdrowie".

Poszukiwane są osoby z Warszawy i okolic (z uwagi na miejsce usług medycznych). Zgłoszenia zawierające informację o sobie, swojej chorobie i numer telefonu kontaktowego można wysyłać na adres: zawroceni@formacjatv.pl.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

 2. Cudownie, że program wkracza do Polski. Od 11 grudnia 2014, wycieńczona głównie cytostatykiem MTX, sterydami, z otyłością > 20 kg , nabyta cukrzucą ( t.II) , z niedoczynnościa tarczycy, a przede wszystkim ze zdiagnozowanym toczniem układowym i Zespołem Sjogrena, na własną odpowiedzialność odstawiłam chemię, sterydy, pogodzona niemalże z porażką, przeszłam na
  dietę dr Ewy Dąbrowskiej. Zrobiłam to sama, ponieważ nie miałam środków finansowych, aby pojechać na turnus. Po niespełna 2
  miesiącach obrzęki ustąpiły, stawy dużo mniej bolą, schudłam 8 kg, mój ogólny stan zdrowia się poprawił. Zbawienną okazała się nie tylko dieta warzywno-owocowa, ale odstawienie glutenu i nabiału, co uczyniłam jeszcze przed wprowadzeniem diety, ok. pół roku wcześniej. Warzywa i owoce natomiast przywróciły mi chęć do życia nadzieję i wiarę, że osiągnę remisję. Myślę, że
  jestem na dobrej drodze. Moja córka powiedziała mi, że nie widziała mnie od 10 lat w tak dobrej formie. W przyszłym tygodniu będę robiła badania kontrolne. Jeśli osiągnę swój cel, jakim jest samoleczenie i powrót do dobrej formy , myślę o podjęciu aktywności mającej na celu pomoc chorym z chorobami głownie autoimmunologicznymi na moim terenie, przede wszystkim
  poprzez założenie stowarzyszenia bądż choćby grupy i propagowanie " współeczenia " dietą. To działa! Doświadczam tego i jestem przeszczęśliwa, że rozpoczynacie Państwo taki program. To pomoc dla wielu chorych osób i być może przełom w
  leczeniu naszych chorób. Całym moim sercem życzę powodzenia ! Magda J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje Magda! Ja również Tobie życzę powodzenia . :) Mam nadzieję, że uda Ci się obudzić świadomość wielu ludzi.

   Usuń
  2. Powodzenia! Na pewno Ci się uda ;)

   Usuń