środa, 19 lutego 2014

Pieprz cayenne poprawia krążenie, zmniejsza stany zapalne

Pieprz cayenne poprawia krążenie, zmniejsza stany zapalne i dodaje pikantności twoim potrawom

19 LISTOPADA 2013 11:01

Pieprz cayenne poprawia krążenie, zmniejsza stany zapalne i dodaje pikantności twoim potrawomPieprz cayenne (papryka cayenne) jest stosowany na całym świecie do przyprawiania regionalnych potraw, jak jambalaya w Nowym Orleanie, seczuański kurczak w Chinach, Pad Thai w Tajlandii, czy też, amerykańskie żeberka BBQ (barbecue). Pieprz cayenne stosuje się już długo również na całym świecie jako lek. Stosowany jako naturalny lek w Grecji, Chinach i na Bliskim Wschodzie, cayenne stymuluje krążenie krwi, zwiększa aktywność błon śluzowych, leczy bóle mięśni i oczyszcza ciało. Cayenne jest również dostępny jako lek homeopatyczny w przypadku ostrych, jak i przewlekłych chorób.
Ojczysty region pieprzu cayenne to Południowa Ameryka oraz Indie Zachodnie. Należy do rodziny roślin psiankowatych (razem z pomidorami, ziemniakami i wilczą jagodą), u których torebka nasienna rośliny jest używana po wysuszeniu i zmieleniu na proszek.
Pieprz Cayenne pobudza krążenie
Cayenne ma unikalną zdolność stymulowania krążenia krwi, więc jest często stosowany w terapiach ziołowych, które wymagają zwiększonego krążenia krwi. Najnowsze badania wykazały, że pieprz cayenne działa jak naturalny środek na rozszerzenie naczyń i może być przydatny w leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Ze względu na jego zdolność do poprawiania krążenia krwi, cayenne jest stosowany przez zielarzy w leczeniu bólu mięśni i stawów, a nawet, aby przyspieszyć leczenie uszkodzonej tkanki. Zwiększone krążenie krwi dostarcza tkankom leczące substancje odżywcze, krew odprowadza również toksyny z uszkodzonych lub rannych obszarów. Cayenne może być stosowany wewnętrznie lub zewnętrznie.
Pieprz Cayenne jest przeciwbakteryjny
Ze względu na fakt, że cayenne posiada właściwości antybakteryjne, badania z udziałem cayenne wykazały, że może być stosowany, aby opóźnić rozwój bakterii w przechowywanym jedzeniu. W testach, pieprz cayenne zmniejszył rozrost mikroflory, drożdży i pleśni w serze Kareish. Ze względu na oczyszczające właściwości, jest często stosowany w terapiach ziołowych, które wymagają zwiększonego krążenia krwi. Jest również stosowany w dietach oczyszczających.
Ponieważ pieprz cayenne jest środkiem pobudzającym, może wspomóc nas, kiedy nie chcemy zasnąć oraz zapobiega osłabieniu
Pieprz Cayenne zmniejsza stany zapalne
Cayenne jest jednym z najlepszych dostępnych ziół, aby zmniejszyć ból wywołany stanem zapalnym. Niezależnie, czy ból jest spowodowany opuchlizną tkanki, czy jest wynikiem zwichnięcia lub naciągnięcia mięśnia, pieprz cayenne jest dobrym wyborem.
Autor: Talya Dagan

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz